Polskie filmy na AFI Docs 2017

W tym roku selekcjonerzy festiwalu AFI Docs zaprosili do udziału w sekcji konkursowej festiwalu cztery polskie filmy dokumentalne. W sekcji filmów krótkometrażowych pokazane zostaną: „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Goran the Camel Man” Marcina Lesisza, „Nauka” Emi Buchwald i „Pierwszy Polak na Marsie” Agnieszki Elbanowskiej.
Tegoroczna edycja waszyngtońskiego festiwalu AFI Docs będzie dla Polaków szczególnie udana. Z około 40 filmów biorących udział w sekcji konkursowej Short Films Selections cztery to polskie produkcje dokumentalne. Po USA i Wielkiej Brytanii Polska to najczęściej pojawiający się kraj w tej sekcji. W ramach AFI Docs pokazane zostaną: „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Goran the Camel Man” Marcina Lesisza, „Nauka” Emi Buchwald i „Pierwszy Polak na Marsie” Agnieszki Elbanowskiej.

AFI Docs (wcześniej Silver Docs) to odbywający się w Waszyngtonie, trwający pięć dni festiwal filmu dokumentalnego organizowany przez American Film Institute. Organizatorzy podkreślają fakt, że publicznością festiwalu są często kongresmeni, senatorzy i inne wpływowe osoby. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 18 czerwca.

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

Więcej o festiwalu:www.afi.com/AFIdocs/.

15.05.2017