Polskie filmy na Bali

Polskie filmy znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego na Bali. Wydarzenie znane też pod nazwą Balinale odbędzie się w dniach 24-30 września.

Filmy Studia Munka na Bali

Na Balinale pokazane zostaną aż trzy filmy wyprodukowane przez Studio Munka. Dokument „Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek, czyli międzynarodowa koprodukcja z udziałem Studia Munka, krótkometrażowy dokument kreacyjny „Obiekt” Pauliny Skibińskiej zrealizowany w ramach programu „Pierwszy Dokument” oraz animowane „Kreatury” Tessy Moult-Milewskiej, które powstały w ramach programu „Młoda Animacja”. W programie pokazane zostaną także dokument „Powstanie Warszawskie” Jana Komasy oraz debiut fabularny Bartka Prokopowicza „Chemia”.

„Chemia” filmem zamknięcia

Debiut fabularny Bartka Prokopowicza, którego premiera odbyła się podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach, zostanie pokazany na zakończenie balijskiego festiwalu. Wcześniej film będzie można zobaczyć na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie bierze udział w Konkursie Głównym. Ostatnio obraz był pokazywany na 39. World Film Festival w Montrealu. Pokaz filmu na Bali jest jego azjatycką premierą.

Więcej informacji: www.balinale.com.

10.09.2015