Polskie filmy na FEST - New Directors New Films Festival

Polskie filmy zostaną pokazane na 12. festiwalu New Directors | New Films Festival w Portugalii. Kolejny raz polska kinematografia jest licznie prezentowana na portugalskim festiwalu poświęconym młodym twórcom. 

Polskie filmy w Portugalii

Na portugalskim festiwalu polskie filmy młodych twórców będą miały szansę na kolejne nagrody. W sekcji konkursowej zaprezentowany zostanie film Kuby Czekaja „Baby Bump”, który ma szansę zdobyć nagrodę Golden Lynx dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego. W konkursie pełnometrażowych dokumentów weźmie udział obraz „Alisa w krainie wojny” Alisy Kovalenko i Liubov Durakovej. W konkursie na najlepszą krótkometrażową animację pokazana zostanie polsko-argentyńska koprodukcja „Furia” Pauliny Wyrt. Z kolei w konkursie filmów krótkometrażowych pokazane zostaną filmy „Dupek” Krzysztofa Komandera i „Larp” Kordiana Kądzieli.

Pokaz filmów Wydziału Radia i Telewizji UŚ

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, który jest partnerem festiwalu pokaże filmy swoich studentów, które wezmą udział w sekcji konkursowej NEXXT. Wybrane na festiwal filmy to:

  • „Lato miłości”, reż. Marcin Filipowicz,
  • „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”, reż. Katarzyna Warzecha,
  • „Gównojady”, reż. Agata Wojcierowska,
  • „Gorzko”, reż. Michał Wawrzecki.

„Nowy Świat” na zakończenie festiwalu 

Podczas uroczystości zamknięcia festiwalu pokazany zostanie film „Nowy Świat” Elżbiety Benkowskiej, Michała Wawrzeckiego i Łukasza Ostalskiego. 

Pitching Forum

Wśród 31 projektów, które zostaną pokazane na festiwalu znalazł się obraz Bartosza Warwasa „Droga przez las”. 

12. FEST – New Directors | New Films Festival odbędzie się w dniach 20-27 czerwca w Espinho w Portugalii. 

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.fest.pt.

Na podstawie informacji prasowej 

14.06.2016