Polskie filmy na festiwalu One World Romania

Polskie filmy zostaną pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka One World Romania, który odbędzie się w dniach 17-23 marca w Bukareszcie.

Przegląd filmów Marcela Łozińskiego

W tym roku organizatorzy festiwalu przeznaczyli osobną kategorię na filmy polskiego dokumentalisty, które wyświetlane będą w ramach przeglądu Marcel Łoziński – Master of chance. W tej sekcji pokazanych zostanie 10 filmów nakręconych pomiędzy 1973 a 2013 rokiem. Widzowie zobaczą m.in. „Happy end”, „89 mm od Europy” i najnowszy film reżysera „Ojciec i syn w podróży”, który był współfinansowany przez PISF. Reżyser Marcel Łoziński będzie gościem festiwalu i weźmie udział w specjalnym pokazie swojego filmu „Żeby nie bolało”.

Specjalna edycja One World Romania

Podczas tegorocznego festiwalu organizatorzy obchodzą 25-lecie upadku komunizmu. W ramach kategorii „25 lat później” pokazywane są filmy, które dokumentują czasy komunizmu lub składają im rewizytę. Polskim akcentem w tej kategorii będzie współfinansowany przez PISF film Bartosza Konopki i Piotra Rosołowskiego „Sztuka znikania”. Bartosz Konopka będzie gościem festiwalu.

 

Więcej informacji: oneworld.ro.

14.03.2014