Polskie filmy na festiwalu RIFF 2013

Polskie filmy znalazły się w sekcjach konkursowych 12. edycji Międzynarodowego Rzymskiego Festiwalu Filmów Niezależnych (RIFF), który odbędzie się w dniach 3-11 kwietnia 2013.

Polskie filmy w konkursie

Do międzynarodowego konkursu filmów fabularnych zakwalifikował się film „Bejbi Blues” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec. W konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych zostanie zaprezentowana produkcja „Ptasiek” w reżyserii Ewy Kochańskiej. W zeszłym roku festiwal wygrał współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego.

Festiwal RIFF

Rzymski Festiwal Filmu Niezależnego odbywa się od 2000 roku. Jest to największa tego typu impreza we Włoszech. Celem festiwalu jest promocja najlepszych filmów niezależnych z całego świata. Zwycięzcy festiwalu w poszczególnych kategoriach nie otrzymują tylko nagród pieniężnych. Najlepsze filmy są dystrybuowane we włoskich kinach, ich twórcy otrzymują sprzęt filmowy, a także możliwość postprodukcji kolejnego projektu w profesjonalnych studiach filmowych. Dyrektorem i założycielem festiwalu jest Fabrizio Ferrari, który był jednym z gości 36. edycji FPFF w Gdyni.

 

Więcej informacji o festiwalu RIFF na stronie: www.riff.it.

 

Paulina Bez

28.03.2013