Polskie filmy na festiwalu w Odessie

„Córki Dancingu” i „Ilegitim” zostaną pokazane w konkursie głównym 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie, który trwa od 15 do 23 lipca. 

Polskie filmy w konkursie głównym

W konkursie głównym pokazane zostaną „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej oraz rumuńsko-polsko-francuska koprodukcja „Ilegitim” Adriana Sitaru. „Córki Dancingu”, debiut Agnieszki Smoczyńskiej, pokazywane były wcześniej m.in. na festiwalu Sundance, gdzie zdobyły nagrodę specjalną w konkursie World Dramatic Cinema Competition. Film Adriana Sitaru pokazywany był na 66. Berlinale w sekcji Forum. Z Berlina twórcy wrócili z Nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE). „Illegitim” opowiada o czwórce dorosłych dzieci, które poznają przeszłość ojca żyjącego w komunistycznej Rumunii, co z kolei prowadzi do poważnego kryzysu w rodzinie. 

Pozostałe polskie filmy, koprodukcje i seriale na festiwalu 

W ramach pokazów specjalnych wśród prezentowanych filmów znalazły się „Miasto 44”, reż.  Jan Komasa oraz krótkometrażowa międzynarodowa koprodukcja „Pantofelki”, reż. Konstantin Fam. W sekcji poświęconej serialom telewizyjnym widzowie będą mogli zobaczyć „Pakt”, reż. Marek Lechki.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie odbywa się w dniach od 15 do 23 lipca 2016 r.

Więcej informacji na stronie: http://oiff.com.ua/

15.07.2016