Polskie filmy na festiwalu w Toledo

Dwie polskie produkcje współfinansowane przez PISF „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec i „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, zostaną pokazane na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Tematyce Społecznej, który potrwa do 16 października w Toledo w Hiszpanii.

 

Galerianki

 

„Galerianki” to debiut fabularny Katarzyny Rosłaniec. Film opowiada o gimnazjalistkach, które swój wolny czas spędzają w centrach handlowych i sprzedają się za pieniądze lub markowe upominki. Obraz otrzymał wiele nagród dla najlepszego debiutu m.in. na FPFF w Gdyni, „Młodzi i Film” w Koszalinie, na Nowych Horyzontach we Wrocławiu, w Cottbus i Walencji.

 

Różyczka

 

Film opowiada historię zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. To niebezpieczna gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych. „Różyczka” jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród. W 2010 roku film został uhonorowany Złotymi Lwami dla najlepszej polskiej produkcji fabularnej na festiwalu w Gdyni.

 

Kilka słów o festiwalu


Międzynarodowy Festiwal Filmów o Tematyce Społecznej odbywa się w Toledo od 2003 roku. Celem imprezy jest zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych filmów z całego świata, które opowiadają o różnych aspektach życia społecznego. W sekcji konkursowej prezentowane są dokumenty i filmy krótkometrażowe. Polskie filmy zostaną pokazane w ramach specjalnej retrospektywy filmów fabularnych.

 

Festiwal odbywa się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Madrycie.

 

Więcej informacji na stronie: www.cinesocialcastillalamancha.org.

07.10.2011

Galerie zdjęć