Polskie filmy na festiwalu w Zlinie

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane na 53. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się w dniach 27 maja – 1 czerwca 2013 w Zlinie.

Polskie filmy w sekcjach konkursowych

W tym roku w programie festiwalu znalazło się 6 polskich produkcji. W Międzynarodowym Konkursie Filmów Studenckich zostanie pokazana zrealizowana w PWSFTViT w Łodzi etiuda „Zniknięcie” w reżyserii Bartosz Kruhlika. Do Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych dla Dzieci zakwalifikowały się: wyprodukowany przez Se-ma-for „Zajączek Parauszek” w reżyserii Krzysztofa Brzozowskiego i Jacka Łechtańskiego, „Mami Fatale” ze Studia Miniatur Filmowych w reżyserii Marcina Wasilewskiego oraz „Dwóch Jasiów i Małgosia” w reżyserii Marka Burdy. W ramach Międzynarodowego Konkursu Europejskich Debiutów o nagrody powalczy „Zdjęcie” w reżyserii Macieja Adamka, a w sekcji Night Horizons widzowie zobaczą „Salę Samobójców” w reżyserii Jana Komasy.

Nagrody dla filmów ze wsparciem PISF

W poprzednich latach festiwal nagrodził filmy współfinansowane przez PISF. W 2010 roku „Galerianki” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec otrzymały Nagrodę Ministra Kultury Czech dla Najlepszego Filmu w Konkursie Wyszehradzkim. W 2007 roku najlepszym pełnometrażowym debiutem europejskim został film „Z odzysku” w reżyserii Sławomira Fabickiego.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.zlinfest.cz.

 

Paulina Bez

22.05.2013

Galerie zdjęć