Polskie filmy na MFF Monterrey 2013

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane w sekcjach konkursowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Monterrey w Meksyku, który odbędzie się w dniach 22 sierpnia – 1 września 2013.

„Nieulotne”

W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Fabularnych zostanie zaprezentowany współfinansowany przez PISF film „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha. Obraz, który wszedł na ekrany polskich kin 8 lutego 2013, otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia autorstwa Michała Englerta na festiwalu Sundance.

„Rogalik”

Współfinansowana przez PISF etiuda dokumentalna „Rogalik” w reżyserii Pawła Ziemilskiego zakwalifikowała się do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. Zrealizowany w PWSFTviT film, nad którym opiekę pedagogiczną sprawował Jacek Bławut, pokazuje polska prowincję i sposoby na spędzanie czasu wolnego mieszkańców wsi Rogalik.

MFF w Monterrey

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monterrey jest jednym z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Meksyku, cieszącym się sporą popularnością wśród meksykańskiej publiczności oraz twórców filmowych z różnych krajów. Festiwal prezentuje filmy dokumentalne, fabularne i animacje.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.monterreyfilmfestival.com.

 

Paulina Bez

19.08.2013