Polskie filmy na platformie Festival Scope

PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej rozpoczyna współpracę z platformą Festival Scope, oferującą nowe możliwości dystrybucji filmów. Będą na niej dostępne polskie produkcje, w tym debiuty i filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach.

Festival Scope

Festival Scope to internetowa platforma typu B2B, skierowana do profesjonalistów z branży filmowej, która oferuje nowe możliwości dystrybucji filmów. Założona w 2010 r. platforma, dociera do selekcjonerów festiwali filmowych, agentów sprzedaży oraz dystrybutorów, udostępniając im filmy obecne na festiwalach filmowych w formie VoD.

Filmy z najważniejszych festiwali filmowych

Platforma współpracuje z ponad 70 najważniejszymi międzynarodowymi festiwalami filmowymi m.in. w  Berlinie, Rotterdamie, Locarno, Wenecji, Cannes Toronto, San Sebastian, Sundance, Annecy, IDFA w Amsterdamie, prezentując filmy z ich programów.

Polskie filmy na Festival Scope

Dzięki współpracy PISF i Festival Scope na platformie prezentowane będą również polskie filmy, które znalazły się na najważniejszych festiwalach oraz wybrane debiuty i filmy drugie. Obecnie na liście filmów znajdują się takie produkcje jak „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, „Demon” Marcina Wrony, „Bracia” Wojciecha Staronia, „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, „Baby Bump” Kuby Czekaja, „Performer” Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego  oraz koprodukcje „Intruz” Magnusa von Horna, „Świt” Laili Pakalniny, „Czarodziejska góra” Ancy Damian, „Podróż do Rzymu” Tomasza Mielnika, „Znam kogoś, kto cię szuka” Julii Kowalski, „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz” Krzysztofa Kopczyńskiego, „Dni uciekają jak dzikie konie za wzgórza” Marcina Malaszczaka. Lista filmów będzie powiększana o nowe tytuły.

Lista polskich filmów na platformie Festival Scope: https://pro.festivalscope.com/label/polish-film-institute

 

 

28.01.2016