Polskie filmy na targach filmowych w Lipsku

Cztery polskie filmy zostaną zaprezentowane na Targach Sztuki Filmowej w Lipsku. Pokazy polskich produkcji odbędą się dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

12. Targi Sztuki Filmowej w Lipsku

Targi Sztuki Filmowej to partnerska wymiana doświadczeń pomiędzy ponad 900 niemieckimi kiniarzami, dystrybutorami i specjalistami w dziedzinie art house. Podczas targów można zobaczyć niemieckie i światowe nowości na długo przed premierą krajową, dyskutować o marketingu i potencjale poszczególnych filmów oraz wziąć udział w seminariach, warsztatach i panelach dotyczących zmian w branży filmowej. Celem targów jest również prezentacja zagranicznych filmów dystrybutorom filmowym i ich sprzedaż na terytorium Niemiec. Impreza odbędzie się w Lipsku po raz dwunasty i potrwa od 17 do 21 września.

Pokazy polskich filmów ze wsparciem PISF

Podczas targów odbędzie się ponad 60 pokazów. Każdemu będzie towarzyszyć dyskusja o pozycji filmu na rynku, grupie docelowej i strategii marketingowej. Z inicjatywy Instytutu Polskiego w Berlinie (filia w Lipsku)  i dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Polskę reprezentować będą cztery filmy: „Ki” Leszka Dawida, „Sala Samobójców” Jana Komasy, „Sekret” Przemysława Wojcieszka oraz „Wymyk” Grega Zglińskiego. Wszystkie pokazy odbędą się 19 września.

 

12. edycja Targów Sztuki Filmowej odbędzie się w dniach 17-21 września 2012.

 

Strona targów: www.filmkunstmesse.de.

 

Olga Domżała

17.08.2012

Galerie zdjęć