Polskie filmy nagrodzone na 10. MFF Golden Apricot

Polskie filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostały nagrodzone podczas 10. edycji MFF Golden Apricot, która zakończyła się 20 lipca 2014 w Erywaniu.

Silver Apricot dla „Efektu domina”

Współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał nagrodę Silver Apricot w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych. Film nagrodziło jury w składzie: Sergei Trymbach, Victoria Belopolskaya, Giona A. Nazzaro i Svetoslav Stoyanov. Obraz nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym i MFF Visions du Réel w Szwajcarii zaprezentowano na festiwalu razem z 11 produkcjami z całego świata.

„Mleczny brat” najlepszym ormiańskim filmem krótkometrażowym

Współfinansowana przez PISF krótkometrażowa koprodukcja „Mleczny brat” autorstwa Vahrama Mkhitaryana otrzymała nagrodę dla najlepszego ormiańskiego filmu krótkometrażowego. Dodatkowo ten wyprodukowany przez Joannę Szymańską i Wajda Studio film otrzymał też Nagrodę im. Hranta Matevosyana za najlepszy scenariusz autorstwa Vahrama Mkhitaryana i Aleksandry Majdzińskiej (film jest adaptacją opowiadania Vano Siradeghyana).

 

Więcej informacji o filmach nagrodzonych na 10. MFF Golden Apricot: www.gaiff.am.

 

Marta Sikorska

21.07.2014