Polskie filmy nagrodzone na 45. MFF Molodist

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy znalazły się wśród nagrodzonych tytułów 45. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist, który odbył się w dniach 24 października – 1 listopada w Kijowie.

„Mały palec” i „Mleczny brat” nagrodzone

Jury w składzie: Catherine Dussart, Dariusz Gajewski, Matthias Freihof i Jaroslaw Pilunski za najlepszy tytuł z zestawu 17 konkursowych propozycji uznało film „Mały palec” Tomasza Cichonia. Nagrodę Specjalną Jury w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych otrzymał natomiast film dokumentalny „Mleczny brat” Vahrama Mkhitaryana.

W tegorocznym programie festiwalu Molodist prezentowane były również filmy Mateja Bobrika („Światłość w sierpniu”, Konkurs Etiud Studenckich) oraz „Intruz” Magnusa von Horna (Konkurs Pełnometrażowy). W sekcji „Century” pokazano natomiast film „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej. Podczas poprzednich edycji imprezy w Kijowie prezentowano m.in. film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy (Film Otwarcia w 2013 roku), „Papuszę” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz „Lincz” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Warto dodać, że w 2013 r. Nagroda Główna w Konkursie Filmów Studenckich przypadła filmowi „Matka” Łukasza Ostalskiego. W konkursie krótkich metraży wyróżniono wówczas „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego.

Więcej informacji: www.molodist.com.

02.11.2015