Polskie filmy w Birmingham

Polskie filmy współfinansowane przez PISF znalazły się w programie Festiwalu Europy Wschodniej i Centralnej Behind the Curtain, który odbędzie się w dniach 18-27 listopada 2016 w Birmingham.

Festiwal Europy Wschodniej i Centralnej Behind the Curtaint jest organizowany po raz kolejny w Birmingham przy współpracy Polish Expats Association. Jego celem jest przybliżenie i celebrowanie kultury Europy Wschodniej w ciągu 10 dni wypełnionych pokazami filmamów, muzyką i warsztatmi.

„Po raz kolejny już zapraszamy widzów na nasz festiwal filmowy. Nie zabrankie w nim głośnych tytułów jak „Ostatnia Rodzina” czy „Zjednoczone Stany Milości”, a także filmów dokumentalnych, wydarzeń muzycznych i projekcji animacji dla dzieci. Przy produkcji festiwalu pracuje wiele osób i jesteśmy dumni ze współpracy z innymi eruopejskimi organizacjami” – mówi Alicja Kaczmarek, dyrektorka Polish Expats Association.

W czasie festiwalu wyświetlonych zostanie 17 filmów, w tym również polskie produkcje: „Rewers” Borysa Lankosza, „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy, „Ostatnia Rodzina” Jana P. Matuszyńskiego oraz „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego. Widzowie festiwalu zobaczą również produkcje węgierskie, bułgarskie, gruzińskie, czeskie i słowackie.

Program wydarzenia znajduje się na stronie: behindthecurtainfestival.uk.

Na podstawie informacji prasowej 

03.11.2016