Polskie filmy w Cottbus

Organizatorzy 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, który potrwa do 5 do 10 listopada 2013 ogłosili listę filmów zakwalifikowanych do konkursów.

Konkurs Główny

W tym roku w Konkursie Głównym, w którym o główną nagrodę powalczą najlepsze pełnometrażowe obrazy, znalazło się jedenaście filmów, wśród nich współfinansowana przez PISF „Papusza” Joanny i Krzysztofa Krauzów.

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Fabularnych

W Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, pośród 10 zakwalifikowanych produkcji, znalazł się wyprodukowany przez Wajda Studio i Studio Munka film Marii Zbąskiej „Psubrat”, również wsparty przez PISF.

Konkurs Niemiecko-Polskiego Kina Młodzieżowego U-18

W Konkursie Niemiecko-Polskiego Kina Młodzieżowego U-18 wystartują: „Baby Blues” Katarzyny Rosłaniec, „Zdjęcie” Macieja Adamka i „Leszczu” Aleksandry Terpińskiej. Wszystkie te filmy były współfinansowane przez PISF.

Polskie Horyzonty

W programie festiwalu w Cottbus znalazła się również sekcja Polskie Horyzonty, w ramach której zostaną pokazane trzy filmy: „Zaślepiona” Katarzyny Klimkiewicz oraz wsparte przez PISF „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego i „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa.

23. edycja festiwalu

23. festiwal w Cottbus rozpocznie się 5 listopada i potrwa 5 dni. Impreza jest jednym z najważniejszych festiwali promujących kino wschodnioeuropejskie. Widzowie odwiedzający Cottbus mają okazję obejrzeć najlepsze filmy fabularne, dokumentalne i animacje, które powstają co roku w tym regionie. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku polskie filmy otrzymały pięć nagród festiwalu.

Więcej informacji na stronie: www.filmfestivalcottbus.de.

 

Na podstawie informacji prasowej

23.10.2013

Galerie zdjęć