Polskie filmy w Indiach

W dniach 20 – 30 listopada 2012 odbędzie się 43. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Indyjskich. Na targach FilmBazaar zostaną zaprezentowane polsko-indyjskie projekty filmowe. W programie festiwalu znalazły się polskie obrazy współfinansowane przez PISF – Polskie Instytut Sztuki filmowej.

Polsko-indyjskie projekty na FilmBazaar

W dniach 21-24 listopada 2012 w ramach Festiwalu Filmów Indyjskich odbędzie się FilmBazaar – targi filmowe, w których wezmą udział projekty z całego świata. Zostaną na nich pokazane również polsko-indyjskie filmy: „Dzieci Jam Saheba” Magdaleny Łazarkiewicz, „Idgah” Piyusha C. Panjuaniego, „Re:Paradise” Piotra Trzaskalskiego i „Survivors of Balachadi” Anu Radhy i Sumita Osmanda Shawa.

Polska delegacja

Polskie projekty na FimBazaar zaprezentuje delegacja w, skład której wejdą m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej w PISF Izabela Kiszka-Hoflik, scenarzysta Wojciech Lepianka, reżyserka Dorota Kędzierzawska, producent i operator Arthur Reinhart, producenci Roman Jędrkowiak, Maria Krauss, Krzysztof Sołek.

Polskie akcenty w programie festiwalu

Indyjska publiczność będzie miała okazję zobaczyć film „Wszystkie kobiety Mateusza” w reżyserii Artura Więcka, który będzie gościem festiwalu. Widzowie będą mieli również okazję zapoznać się z najnowszym filmem Jana Jakuba Kolskiego „Zabić bobra” i spotkać się z Krzysztofem Zanussim.

International Film Festival of India

Międzynarodowy Festiwal Filmów Indyjskich jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Azji. Celem festiwalu jest prezentacja filmowych trendów ogólnoświatowych. Podczas 41. edycji festiwalu Magdalena Boczarska otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki za rolę we współfinansowanym przez PISF filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.iffi.nic.in.

 

Więcej informacji o FilmBazaar na stronie: www.filmbazaarindia.com.

 

Paulina Bez

14.11.2012