Polskie filmy w Indiach

Od 12 do 19 stycznia w Punie, w indyjskim stanie Maharasztra odbywać się będzie 10. Pune International Film Festival (PIFF) – jeden z największych indyjskich festiwali filmowych. W programie imprezy znalazły się filmy współfinansowane przez PISF.

Polskie filmy w międzynarodowym konkursie

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku główną nagrodę za reżyserię otrzymał polski reżyser Borys Lankosz za film „Rewers”. W roku 2006 uhonorowano kreację aktorską Krystyny Feldman w „Moim Nikiforze”. Goście festiwalu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi dokonaniami polskiego kina również podczas tegorocznej odsłony. Wśród 14 filmów biorących udział w konkursie międzynarodowym znalazły się dwa polskie tytuły: „Joanna” Feliksa Falka oraz „Czarny czwartek” Antoniego Krauze. Rywalizować będą m.in. z wielokrotnie nagradzanym „Rozstaniem” Ashgara Farhadiego. Poza konkursem będzie można zobaczyć również „Kreta” Rafaela Lewandowskiego.

 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 200 filmów z 40 państw. Pokazom jak co roku towarzyszyć będą spotkania z twórcami, wykłady oraz wystawy.

 

Więcej o Pune International Film Festival (PIFF): www.puneinternationalfilmfestival.com.

 

Źródło informacji: www.offpluscamera.com.

05.01.2012