Polskie filmy w Melbourne

W dniach 30 lipca – 16 sierpnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Melbourne. W programie festiwalu nie zabrakło polskich akcentów.

Polskie filmy w Australii

W sekcji Panorama prezentującej filmy z całego świata pokazany zostanie obraz „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej. W tej samej sekcji zostanie także pokazana rosyjsko-ukraińsko-polska koprodukcja „Pod elektrycznymi chmurami” w reżyserii Aleksieja Germana jr. Oba filmy zostały nagrodzone na tegorocznym festiwalu w Berlinie. W kategorii filmów krótkometrażowych zostanie pokazany nagrodzony m.in. na festiwalu w Sundance dokument „Obiekt” Pauliny Skibińskiej.

MFF w Melbourne

Festiwal w Melbourne istnieje od 1952 roku, co czyni go jednym z najstarszych festiwali na świecie. Program festiwalu obejmuje prezentację dorobku australijskiej i światowej kinematografii. Najlepsze filmy krótkometrażowe wybierane są przez profesjonalne jury. Z kolei swoją nagrodę dla najpopularniejszego filmu pełnometrażowego i dokumentalnego przyznaje publiczność. W programie festiwalu znajduje się też bogaty wybór wydarzeń branżowych i spotkań.

Więcej informacji znajduje się na stronie: miff.com.au.

27.07.2015