Polskie filmy w Oviedo

Polskie filmy znalazły się w programie czwartej edycji Tygodnia Współczesnych Form Audiowizualnych w Oviedo (SACO – Semana audiovisual contemporáneo de Oviedo) w Hiszpanii.

„Proch”, „Wszystkie nieprzespane noce” i „Komunia”

W dniach 16-25 marca w stolicy regionu Asturias (Hiszpania) odbędzie się Tydzień Współczesnych Form Audiowizualnych w Oviedo (SACO), organizowany po raz czwarty przez Miejską Fundację Kultury Miasta Oviedo. W tegorocznym programie przeglądu, który obejmuje 65 tytułów kina autorskiego i pereł kina klasycznego i eksperymentalnego, znajdują się trzy polskie filmy dokumentalne: „Proch” Jakuba Radeja, oraz dokumenty „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka i „Komunia” Anny Zameckiej.

Harmonogram pokazów polskich filmów

  • Projekcja filmu „Proch” Jakuba Radeja odbędzie się 18 marca o godz. 18.00 w Teatro Filarmónica Oviedo, w ramach współpracy przeglądu z festiwalem w Clermont-Ferrand.
  • 19 marca o godz. 20.00 w Teatro Filarmónica zostanie przedstawiony publiczności film „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, nagrodzony za najlepszą reżyserię na festiwalu Sundance. Reżyser spotka się z widzami.
  • 20 marca o godz. 18.00 w Teatro Filarmónica Oviedo zostanie wyświetlony por raz pierwszy w Hiszpanii film „Komunia” Anny Zameckiej, uznany za Najlepszy Europejski Film Dokumentalny 2017 roku. Przed i po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką.

Pokazy filmów i spotkania z polskimi reżyserami odbędą się dzięki współpracy SACO z AVA Arts Foundation, która zajmuje się promocją polskiego kina w Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych.

Więcej informacji www.semanasaco.net i www.avaartsfoundation.org.

Informacja prasowa


16.03.2018