Polskie filmy w programie 23. FebioFest

Filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane na 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym FebioFest w Pradze, który odbędzie się w stolicy Czech w dniach 17-25 marca.

„Ja, Olga Hepnarova” w konkursie Nowa Europa

„Ja, Olga Hepnarova”, fot. materiały prasowe

Otwierająca sekcję Panorama 66. Berlinale i współfinansowana przez PISF czesko-polsko-słowacka koprodukcja „Ja, Olga Hepnarová” w reżyserii Tomáša Weinreba i Petra Kazdy znajdzie się w konkursie Nowa Europa praskiego FebioFest. W sekcji tej znajdzie się 12 tytułów, będącymi debiutami bądź drugimi filmami w dorobku danego reżysera.

„Czerwony Pająk” w sekcji Czeski Ślad

Współfinansowana przez PISF polsko-czesko-słowacka koprodukcja „Czerwony pająk” w reżyserii Marcina Koszałki znajdzie się wśród 5 filmów prezentowanych w prestiżowej sekcji Czeski Ślad, prezentującej najnowsze czeskie produkcje oraz koprodukcje. Prezentowany w Konkursie Głównym 50. MFF w Karlowych Warach, nagrodzony w Arras i Kairze film trafi również do dystrybucji w Czechach 24 marca (dystrybutorem „Czerwonego Pająka w Czechach jest firma A-company).

Polskie filmy w sekcji World Cinema Panorama

Wśród 18 filmów z całego świata, prezentowanych w sekcji World Cinema Panorama znalazły się 4 tytuły współfinansowane przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej. „Demon” Marcina Wrony, „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza oraz „11 minut” Jerzego Skolimowskiego zostaną w Pradze pokazane m.in. obok „Opowieści o miłości i mroku” autorstwa aktorki Natalie Portman, ze zdjęciami Sławomira Idziaka.

W ramach 23. FebioFest odbędzie się również wystawa rysunków Andrzeja Wajdy, która jest współorganizowana przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Więcej informacji: www.febiofest.cz.

09.03.2016