Polskie filmy w programie 24. MFF w Busan

Polskie filmy i koprodukcje współfinansowane przez PISF znalazły się w programie 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan (3-12.10.2019).

„Obywatel Jones” w sekcji „Icons”

W sekcji „Icons” pokazany zostanie najnowszy film Agnieszki Holland „Obywatel Jones”. Światowa premiera filmu odbyła się w tym roku na Berlinale. Film ma pojawić się w polskich kinach w październiku.

„Boże Ciało” i  „Sole” w sekcji „World Cinema”

W sekcji „World Cinema” pokazany będzie m.in. najnowszy film Jana Komasy pt. „Boże Ciało”, którego premiera odbyła się niedawno na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film wejdzie do kin 11 października. Kolejnym tytułem współfinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w tej sekcji jest „Sole” w reżyserii Carlo Sironiego z Sandrą Drzymalską w roli głównej (premiera na 76. MFF w Wenecji w konkursie Orizzonti).

W tej samej sekcji pokazany zostanie łotewski film pt. „Oleg” Jurisa Kursietisa, w którym występują polscy aktorzy Dawid Ogrodnik, Anna Próchniak i Adam Szyszkowski. Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejów.

Asian Film Market – nabór do 11 września

Asian Film Market towarzyszy festiwalowi w Busan od 2006 roku. Polski Instytut Sztuki Filmowej wesprze udział maksymalnie 5 wybranych producentów pracujących obecnie nad projektem filmowym. Szczegóły tutaj.

Więcej informacji: http://www.biff.kr/eng/


04.09.2019