Polskie filmy w programie 46. Indyjskiego MFF

Polskie produkcje zostaną pokazane na 46. Indyjskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Goa, który odbędzie się w dniach 20-30 listopada 2015.

Nowe polskie produkcje w programie

W tym roku publiczność w Panaji będzie miała okazję zobaczyć takie polskie produkcje jak współfinansowane przez PISF „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego. Widzowie na Goa zobaczą także rosyjsko-ukraińsko-polską koprodukcję Aleksieja Germana jr „Pod elektrycznymi chmurami” z Piotrem Gąsowskim w jednej z drugoplanowych ról oraz debiut Piotra Chrzana „Klezmer”, który został włączony do programu sekcji First Cut.

International Film Festival of India

Indyjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Azji. Celem festiwalu jest prezentacja filmowych trendów ogólnoświatowych. Podczas 41. edycji festiwalu Magdalena Boczarska otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, a w 2012 roku nagrodę dla Najlepszego Aktora otrzymał Marcin Dorociński za rolę w filmie „Róża” Wojciecha Smarzowskiego. 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: http://www.iffi.nic.in/

16.11.2015