Polskie filmy w programie 51. MFF w Chicago

W programie 51. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago znajdą się filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Body/Ciało” w Konkursie Głównym

Nagrodzony w Gdyni i Berlinie film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej zostanie pokazany wśród 17 tytułów z całego świata w Konkursie Głównym festiwalu w Chicago. Współfinansowany przez PISF obraz powalczy o nagrody m.in. z nowymi filmami Pablo Larraina, Nanni Morettiego i Jia Zhang-ke.

„Intruz” i „Czerwony pająk”  w Konkursie New Directors

Współfinansowane przez PISF filmy „Czerwony pająk” Marcina Koszałki oraz „Intruz” Magnusa von Horna zostaną zaprezentowane w Chicago w konkursie debiutów i drugich filmów New Directors. Dla obu filmów pokazy podczas 51. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago  będą amerykańskimi premierami. W konkursie New Directors prezentowanych jest 14 tytułów.

„Mów mi Marianna” w Konkursie Filmów Dokumentalnych

W sekcji konkursowej prezentującej filmy dokumentalne wśród 11 tytułów znalazł się nagrodzony w Krakowie obraz „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej. W sekcji wspartej przez SundanceNow Doc Club, której głównym selekcjonerem jest Anthony Kaufman, zostaną pokazane filmy m.in. z Chin, Danii, Meksyku i Portugalii.

„Superjednostka” w sekcji filmów krótkometrażowych

W tym roku organizatorzy festiwalu we współpracy z Chicago Architecture Biennial prezentują szereg wydarzeń związanych z obecnością i przedstawianiem architektury w filmie. Wśród specjalnie z tej okazji wyselekcjonowanych 6 filmów krótkometrażowych zostanie w Chicago zaprezentowana „Superjednostka” Teresy Czepiec.

Polacy nagradzani na festiwalu w Chicago

W poprzednich latach na festiwalu w Chicago wśród nagrodzonych filmów znalazły się m.in. współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy oraz „Erratum” Marka Lechkiego.

51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago odbędzie się w dniach 15-29 października 2015.

Więcej informacji: www.chicagofilmfestival.com.

28.09.2015