Polskie filmy w programie East End FF

W dniach 3-8 lipca w Londynie odbędzie się 11. edycja East End Film Festival. W programie imprezy znajdą się filmy z Polski. Festiwalowe projekcje będą odbywać się w 100 różnych miejscach we wschodnim Londynie.  

Animacja współfinansowana przez PISF

7 lipca w ramach prezentacji krótkich metraży znajdzie się współfinansowany przez PISF film animowany „Świteź” Kamila Polaka. Polski film zostanie zaprezentowany wśród 7 tytułów programu „Inter-section-ex-change”, w której znajdą się filmy m.in. z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Selekcją tej prezentacji zajmowała się Jenna Blencowe, pracująca wcześniej jako programerka festiwali takich jak Birds Eye View i Future Shorts.

Best Film Award Competition

W konkursie na najlepszy film festiwalu udział weźmie film Anki i Wilhelma Sasnal „Z daleka widok jest piękny”. Będzie to londyńska premiera filmu. Warto wspomnieć, iż londyńczycy mieli możliwość obejrzenia w ubiegłym roku retrospektywnej wystawy Wilhelma Sasnala w Whitechapel Gallery. Polski film w konkursie oceniać będzie jury w składzie: Sandra Hebron, Joe Wright, Dexter Fletcher i Adrian Wooton. „Z daleka widok jest piękny” zostanie zaprezentowany również w sekcji „Art & Anarchy” wśród 6 filmów poświęconych sztuce bądź zrealizowanych przez współczesnych artystów.

„Proste pragnienia” – premiera

W programie festiwalu znajdzie się również pokaz filmu „Proste pragnienia” Marka Stacharskiego. Prezentacja podczas East End Film Festival będzie premierowym pokazem filmu w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej informacji o East End Film Festival: www.eastendfilmfestival.com.

 

Marta Sikorska

25.06.2012