Polskie filmy w programie MFF w Sztokholmie

Współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmy oraz koprodukcje zostaną pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie. Wydarzenie odbedzie sie w dniach 9 – 20 listopada.

Polskie filmy i koprodukcje w programie

Polsko-grecka koprodukcja „Park” (reż. Sofia Exarchou) powalczy o nagrody w Konkursie Głównym festiwalu z 17 innymi tytułami, m.in. „Zwierzętami nocy” (reż. Tom Ford) i nagrodzonym podczas 66. Berlinale „Hadim” (reż. Mohamed Ben Attia). „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka wraz z 14 obrazami z całego świata powalczą o tytuł najlepszego filmu dokumentalnego.

„Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej będą prezentowane w pozakonkursowej sekcji Twilight Zone, gdzie widzowie obejrzą 16 najciekawszych horrorów z ostatniego roku, m.in. „Oślizgłego dusiciela” (reż. Jim Hosking) i „Pociąg do Busan” (reż. Sang-Ho Yeon). Do Sztokholmu przyjedzie Anne Fontaine, by w sekcji Open Zone pokazać film „Niewinne”, w którym zagrały m.in. Agata Kulesza i Agata Buzek. Open Zone to prezentacja 24 tytułów, w której obok polsko-francuskiej koprodukcji znajdą się m.in. „Paterson” (reż. Jim Jarmusch), „Służąca” (reż. Park Chan-wook) i „American Honey” (reż. Andrea Arnold). W Konkursie Filmów Krótkometrażowych będzie prezentowany zrealizowany w Szwajcarii film „Operation Comando” Jana Czarlewskiego.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie odbędzie się w dniach 9 – 20 listopada 2016.

Więcej informacji: www.stockholmfilmfestival.se/en.

Marta Sikorska

03.11.2016