Polskie filmy w Reykjaviku

W dniach 24 września – 4 października odbędzie się Festiwal Filmowy w Reykjaviku. Na festiwalu nie zabraknie polskich filmów współfinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w programie

W sekcji New Vision zostanie pokazany „Intruz” Magnusa von Horna. Premiera filmu odbyła się na festiwalu w Cannes, gdzie film był pokazywany w sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Ostatnio jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni przyznało mu nagrodę za najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię. Drugim polskim filmem pokazywanym w Reykjaviku jest nagradzany dokument „Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki.

Wieczór z polską animacją

Na festiwalu zostaną pokazane cztery filmy animowane: „Ziegenort” Tomasza Popakula, „Hipopotamy” Piotra Dumały, „Świteź” Kamila Polaka i „Laska” Michała Sochy. Pokaz filmów poprzedzi prezentacja przygotowana przez Wojtka Wawszczyka i Zofię Ścisłowską na temat Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.

„Kino-Sztuka”

W programie festiwalu znalazł się także pokaz „Performera” Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja i spotkanie z autorami książki „Kino-Sztuka” autorstwa Jakuba Majmurka i Łukasza Rondudy.

Więcej informacji: riff.is/en.

22.09.2015