Polskie filmy w Rzymie

„Moje córki krowy” Kingi Dębskiej oraz „Znam kogoś, kto cię szuka” Julii Kowalski zostaną pokazane na 10. Rzymskim Festiwalu Filmowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-24 października 2015.

„Moje córki krowy” w oficjalnej selekcji

W oficjalnej selekcji znalazło się 37 filmów fabularnych, dokumentalnych oraz serii telewizyjnych, które będą mogły ubiegać się o nagrodę publiczności. Wśród nich znalazł się najnowszy film Kingi Dębskiej „Moje córki krowy”. Obraz pokazywany był do tej pory w programie 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie zdobył Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodę Publiczności. „Moje córki krowy” to historia sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Film jest ciepłą opowieścią o relacjach rodzinnych. Polska premiera filmu zaplanowana jest 15 stycznia 2016.

„Znam kogoś, kto cię szuka” w sekcji Panorama

„Znam kogoś, kto cię szuka”, fot. Donten & Lacroix Films

Jednocześnie podczas festiwalu w ramach Alice nella città odbywają się pokazy filmów dla młodzieży i familijnych. W jednej z sekcji – Alice/Panorama – zaprezentowana zostanie polsko-francuska koprodukcja „Znam kogoś, kto cię szuka” Julii Kowalski. Debiut fabularny reżyserki to film o poszukiwaniu rodziny i swojego miejsca w świecie, o dojrzewaniu i o mocnych, niejednoznacznych, czasami gorzkich uczuciach, które z nim się wiążą. Obraz Julii Kowalski przedstawia historię polskiego robotnika Józefa, który przyjeżdża do Francji w poszukiwaniu swojego syna Romana, którego opuścił 15 lat wcześniej oraz wychowywanej bez matki nastolatki Rose, która wchodzi w środek uczuciowej układanki między ojcem i synem. Premiera filmu odbyła się w ramach sekcji ACID podczas 68. MFF w Cannes.

Więcej informacji: www.romacinemafest.it.

01.10.2015