Polskie filmy w Rzymie

Polskie filmy zostaną pokazane w ramach festiwalu Isola del Cinema, który w czerwcu i lipcu 2012 odbywa się w Rzymie. Obecność polskich obrazów na włoskim festiwalu jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w Rzymie

W ramach sekcji Isola del Mondo, włoska publiczność zobaczy cztery polskie produkcje: współfinansowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Salę Samobójców” Jana Komasy i trzy dokumenty: „Sztuka wolności” Wojciecha Słoty i Marka Kłosowicza, „Statyści” Pawła Sali oraz „Toys” Andrzeja Wolskiego.

Spotkania z polskimi twórcami

Projekcja filmu „Sala Samobójców” będzie jego przedpremierowym pokazem we Włoszech. Po projekcji twórcy filmu spotkają się z publicznością. Z włoskimi widzami po pokazie filmu „Statyści” spotka się również Paweł Sala. Wszystkie projekcie odbędą się na wyspie Tiberina w Rzymie.

Program projekcji

18 lipca 2012

  • Arena – „Sala Samobójców” – godz. 21.30 (wstęp płatny)
  • Schermo Tevere – „Sztuka wolności” – godz. 21.15 (wstęp wolny)
  • Schermo Tevere – „Toys” (wstęp wolny)

19 lipca 2012

  • CineLab – Statyści – godz. 22.00 (wstęp wolny)

Pokazy polskich filmów ze wsparciem PISF

 

Pokaz polskich filmów w ramach festiwalu Isola del Cinema w Rzymie został zorganizowany przez firmę producencką Delord we współpracy z stowarzyszeniem kulturalnym Amici di Trastevere – l’Isola del Cinema, Instytutem Polskim w Rzymie i jest współfinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronach: www.isoladelcinema.comwww.istitutopolacco.it.

 

Na podstawie materiałów organizatora

16.07.2012