Polskie filmy w Sewilli

Współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej produkcje zostaną pokazane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sewilli. Podczas wydarzenia poznamy nominacje do 32. Europejskich Nagród Filmowych.

W programie festiwalu w Sewilli znalazły się m.in. najnowsze polskie produkcje, które weszły na ekrany polskich kin jesienią „Obywatel Jones” Agnieszki Holland czy „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego. Widzowie zobaczą też m.in. „Wilkołaka” Adriana Panka, który ma szansę na nominację do Europejskich Nagród Filmowych, a także łotewsko-polski pełnometrażowy film animowany „Jakub, Mimmi i gadające psy” Edmundsa Jansonsa.

Ogłoszenie nominacji do 32. Nagród EFA

Tradycyjnie podczas festiwalu poznamy nominowane tytuły do Europejskich Nagród Filmowych. Ogłoszenie nominacji nastąpi 9 listopada. W tym roku o nominacje ubiegają się m.in. „Obywatel Jones” Agnieszki Holland, „Wilkołak” Adriana Panka, „Kler” Wojciecha Smarzowskiego i „High Life” Claire Denis. Wszystkie ww. filmy były współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Strona festiwalu. 


05.11.2019