Polskie filmy w Trieście

W dniach 16-22 stycznia odbędzie się 26. Festiwal Filmowy Trieście, we Włoszech. W programie znalazły się filmy: pełnometrażowe, dokumentalne, krótkie i animacje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Polskie filmy w konkursach

 

W konkursie dokumentalnym o wygraną startować będzie najnowszy, nagrodzony na festiwalu IDFA w Amsterdamie, film Hanny Polak „Marzenie Julii”. Z kolei do konkursu filmów krótkometrażowych zakwalifikował się obraz Bartka Konopki „Z łóżka powstałeś”. Wśród animacji Polskę reprezentują filmy: „Do serca twego” Ewy Borysewicz oraz „Hipopotamy” Piotra Dumały. W sekcji Art&Sound pokazany zostanie „Kontrapunkt” Andrzeja Papuzińskiego.

„Miasto 44” filmem zamknięcia festiwalu

Filmem, który publiczność zobaczy na zakończenie festiwalu wybrano „Miasto 44” Jana Komasy. Wcześniej w ramach pokazów specjalnych włoska publiczność będzie mogła obejrzeć najnowszy film Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało” oraz spotkać się z reżyserem. W programie festiwalu nie zabrakło filmów nominowanych do nagrody Parlamentu Europejskiego LUX Prize 2014. Wśród wybranych produkcji nie zabrakło „Idy” Pawła Pawlikowskiego, która wygrała ostatnią edycję nagrody.

Więcej informacji: www.triestefilmfestival.it.

14.01.2015