Polskie filmy z nagrodami na Les Arcs Film Festival

W dniach 15-22 grudnia odbył się festiwal Les Arcs, w ramach którego znalazła się specjalna sekcja poświęcona polskiej kinematografii.

Nagrody

Krótkometrażowy film „Drżenia” Dawida Bodzaka zdobył wyróżnienie w nowo utworzonej sekcji TALENT VILLAGE – Nagroda BNP Paribas, natomiast w sekcji COPRODUCTION VILLAGE nagrodę festiwalu ArteKino za projekt filmu „Inni ludzie” otrzymała Aleksandra Terpińska ex- èquo z Peterem Dourountzisem (Francja).

„Twarz” Małgorzaty Szumowskiej otrzymała nagrodę jury młodzieżowego. Film był pokazywany w konkursie głównym.

O festiwalu

Festiwal jest ważnym wydarzeniem kulturalnym, ze szczególnym naciskiem na promocję Europy w jej różnorodności. Wydarzenie odbywa się w Alpach, w jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich na świecie, dając szansę zarówno czerpania przyjemności z pierwszego śniegu w roku, jak i całodziennego uczestnictwa w pokazach filmowych. Odbywają się tam niezapomniane imprezy, wydarzenia specjalne oraz koncerty. Festiwal oferuje ambitny program i stara się rozwijać na bieżąco swoje sekcje.

Fokus na Polskę

W tym roku polskie kino zajęło szczególne miejsce w programie festiwalu Les Arcs. W ramach specjalnej sekcji pokazanych zostało 12 polskich filmów i koprodukcji, m.in. „Jeszcze dzień życia”, „Over the limit”, „Fuga”, „Ida”.

Polskim przedstawicielem nowo utworzonej sekcji Talent Village 2018, która ma zwrócić uwagę na wschodzące talenty, był Dawid Bodzak.

Polskie projekty na Les Arcs Coproduction Village

Les Arcs Coproduction Village pokazało 20 europejskich produkcji na etapie developmentu, które szukają dodatkowego źródła finansowania lub koproducenta. W trakcie 3-dniowego wydarzenia, uczestnicy mieli szansę nawiązać kontakty z profesjonalistami biorącymi udział w wydarzeniu.

Wśród wybranych tytułów znalazły się nowe projekty Piotra Domalewskiego („Ja nigdy nie płaczę”, prod. Akson Studio), Marty Minorowicz („Iluzja”, prod. Alter Ego Pictures, Chimney, Studio Dźwiękownia, Studio Panika), Aleksandry Terpińskiej („Inni ludzie” prod. Madants, debiut), Jagody Szelc („Delikatny balans terroru”, prod. Nur, Isyrius).

Na podstawie informacji prasowej


21.12.2018