Kina cyfrowe w sieci

Pod koniec listopada uruchomiona została strona poświęcona Sieci Polskich Kin Cyfrowych (c-kino.pl). Strona jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe kina, ma również wersję anglojęzyczną.

PISF wspiera cyfryzację kin

Sieć Polskich Kin Cyfrowych to program realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współudziale Filmoteki Narodowej.  Inicjatywa ma na celu pomoc kinom studyjnym w przejściu z analogowej do cyfrowej ery kina. Kina Sieci wyposażone są w nowoczesne projektory cyfrowe umożliwiające również projekcje w systemie 3D oraz w przestrzenny dźwięk. Warunki w kinach cyfrowych pozwalają widzom odbierać dzieła filmowe w najwyższym standardzie.

Promocja polskiego kina

Wszystkie kina należące do Sieci Polskich Kin Cyfrowych należą jednocześnie do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.  Ich zadaniem jest upowszechnianie kultury filmowej poprzez prezentowanie filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej. W Sieci znajdują się kina oferujące widzom szeroką ofertę wartościowych filmów. Szczególną rolą Sieci jest promocja i prezentowanie dorobku polskiego kina. Widzowie znajdą w repertuarze kin cyfrowych wiele premierowych filmów polskich.

 

Więcej informacji: www.c-kino.pl.

29.11.2011