Polskie Komisje Filmowe na targach Focus w Londynie

Na początku grudnia w Londynie odbędą się targi lokacji i usług filmowych „Focus”. Polskę reprezentować będą wszystkie polskie komisje filmowe, które już po raz drugi organizują wspólne stoisko promujące polskie lokacje i branżę filmową.

Targi Focus The Meeting Place for International Production

W targach „Focus The Meeting Place for International Production” wezmą udział komisje filmowe, producenci oraz dostawcy usług z ponad 55 krajów. Wydarzenie obejmuje także 30 paneli dyskusyjnych i prezentacji z udziałem ponad 70 profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Poruszane będą takie tematy jak zachęty finansowe dla produkcji telewizyjnych, realizacja filmów w Azji czy produkcja filmów z małym budżetem w Londynie. Organizatorzy przewidzieli także wiele okazji do networkingu i nawiązywania nowych kontaktów.

„Jednym z naszych największych atutów są lokacje, których różnorodność i możliwości adaptacyjne nieodmiennie zachwycają filmowców zza granicy” – mówi Anna E. Dziedzic z Film Commission Poland, koordynująca organizację wspólnego stoiska polskich komisji na targach „Focus”. „Jedziemy więc do Londynu uzbrojeni w mocną ofertę i chcemy zwrócić uwagę zagranicznych producentów na filmowe możliwości, jakie oferuje Polska. Co ważne, już po raz drugi łączymy siły i robimy to razem”.

Stoisko Polish Film Commissions

Stoisko Polish Film Commissions organizują wspólnie Film Commission Poland, Krakow Film Commission, Łódź Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Poznan Film Commission, Silesia Film Commission oraz Wroclaw Film Commission.

„Focus” odbędzie się w dniach 6-7 grudnia i jest otwarty dla przedstawicieli branży filmowej – udział w charakterze uczestnika jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. Informacje o programie, listę wystawców, listę panelistów oraz godziny otwarcia można znaleźć na stronie www.tlgfocus.com.

Informacja prasowa

24.11.2016