Polskie komisje filmowe na targach FOCUS

W dniach 14-15 grudnia w Londynie odbędzie się FOCUS The Location Production Event, targi lokacji i pre-produkcji dla rynku filmowego, telewizyjnego i reklamowego. W wydarzeniu weźmie udział Film Commission Poland oraz 6 regionalnych komisji filmowych.

Londyński Focus

to targi lokacji i pre-produkcji dla rynku filmowego, telewizyjnego i reklamowego. Jest to pierwsza edycja wydarzenia skoncentrowanego na promocji lokacji i organizacji produkcji, w odróżnieniu od prezentacji i sprzedaży gotowych już treści, jak ma to miejsce podczas targów filmowych towarzyszących największym światowym festiwalom w Cannes czy Berlinie. FOCUS zgromadzi na dwa dni, pod jednym dachem, komisje filmowe z całego świata, studia oraz producentów filmowych, telewizyjnych i reklamowych.

Stoisko Polish Film Commissions

Na potrzeby targów Focus wszystkie polskie komisje filmowe podjęły współpracę i organizują wspólnie stoisko Polish Film Commissions, gdzie przedstawiona zostanie kompleksowa oferta prezentująca Polskę jako ojczyznę utalentowanych twórców i doświadczonych producentów oraz kraj dysponujący obszerną bazą różnorodnych lokacji filmowych, dobrze rozwiniętą infrastrukturą filmową i zapleczem technicznym.

Przedsięwzięcie koordynuje Film Commission Poland, a do Londynu pojadą także przedstawiciele poszczególnych regionów: Krakow Film Commission, Łódź Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Poznan Film Commission, Silesia Film Commission oraz Wroclaw Film Commission.

Prezentacje i konferencja

Targom towarzyszyć będą branżowe prezentacje oraz konferencja FOCUS Summit poświęcona wpływowi szybko zmieniających się technologii cyfrowych na światowy przemysł filmowy.

Organizatorem wydarzenia jest The Location Guide, internetowa platforma dostarczająca informacji na temat aktualnych planów zdjęciowych, wykorzystania lokacji filmowych na całym świecie i dostępnych zachęt finansowych.

Rejestracja na FOCUS dla uczestników jest bezpłatna.

Więcej o wydarzeniu: www.tlgfocus.com.

Na podstawie informacji prasowej

11.12.2015