Polskie krótkie metraże na Islandii

8 polskich filmów krótkometrażowych zostanie zaprezentowanych w ramach specjalnej sekcji poświęconej polskiemu kinu na festiwalu Reykjavik Shorts&Docs, który odbędzie się w dniach 6-9 maja 2012. Isalndzcy widzowie obejrzą filmy z 3 poprzednich edycji festiwalu Short Weaves, który jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

8 krótkich metraży z Polski

W Reykjaviku zostaną zaprezentowany najlepsze filmy pokazywane w ramach 3 poprzednich edycji Festiwalu Short Waves. Program „Polskie obrazy” zawiera osiem, różnorodnych produkcji: filmy dokumentalne, animowane i fabularne nie przekraczające 30 minut. W ramach Reykjavik Shorts&Docs odbędzie się również panel poświęcony polskiemu kinu.

Tytuły filmów:

  • „Rabbit’s Case”, reż. Jakub Wroński / 10′ / 2009
  • „Poszukuje pewnej osoby”, reż. Janusz Kojro / 4′ / 2010
  • „Zmartwychwstanie”, reż. Klara Kochańska / 20′ / 2011
  • „Luiza Hert”, reż. Aga Woszczyńska / 9′ / 2011
  • „Przez szybę”, reż. Igor Chojna / 14′ / 2009
  • „Siłaczka”, reż. Aleksander Pawluczuk / 7′ / 2012
  • „Wszystko w porządku”, reż. Filip Lisowski / 11′ / 2011
  • „Brzydkie słowa”, reż. Marcin Maziarzewski / 25′ / 2009

Reykjavik Shorts&Docs

W Reykjaviku widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się blisko 80 produkcjom krótkometrażowym i dokumentalnym z całego świata, podzielonych na cztery kategorie: Filmy islandzkie, Polskie obrazy, Kobiety w filmie i Początkujący. Festiwal odwiedzi blisko 20 gości z zagranicznych festiwali, dystrybutorów i producentów.

Fundacja Ad Arte

Ad Arte jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves, który co roku odwiedza miasta w całej Polsce i za granicą. Fundacja jest również polskim przedstawicielem Future Shorts, największej na świecie platformy prezentacji i promocji krótkiego kina. Ponadto Ad Arte ma w swoim repertuarze pokazy w ramach międzynarodowego Manhattan Short Festival oraz autorski cykl World Shorts prezentujący programy narodowych krótkich metraży (m.in. z Portugalii, Islandii, Szwecji).

 

Festiwalu Short Waves jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmwej.

 

Więcej informacji na stronie: shortwaves.adarte.webd.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

26.04.2012