Polskie produkcje na DokuFest 2014

Cztery polskie produkcje znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego DokuFest w Prisztinie, który odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia 2014.

Polskie filmy w konkursach

W konkursowej sekcji International Dox wśród 12 pełnometrażowych tytułów z całego świata znalazł się się film „Efekt Domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. W ramach konkursu dokumentalnych filmów krótkometrażowych jest prezentowany film „Sati” w reżyserii Bartłomieja Świderskiego. W konkursowej sekcji International Shorts znalazły się natomiast dwa filmy krótkometrażowe: animacja „Darling” Izabeli Plucińskiej oraz krótkometrażowa fabuła „Albert” autorstwa Daniela Wawrzyniaka ze Szkoły Filmowej w Łodzi.

DokuFest

DokuFest odbywa się od siedmiu lat w Prisztinie, stolicy Kosowa. Festiwal początkowo skupiał się na prezentowaniu kina dokumentalnego z całego świata, z czasem poszerzył swoją formułę o filmy krótkie i animowane. Warto podkreślić, że w kilku ostatnich edycjach imprezy polskie filmy były licznie reprezentowane: na DokuFest pokazywano m.in. „Sztukę znikania” w reżyserii Bartosza Konopki i Piotra Rosołowskiego, animację „Ziegenort” Tomasza Popakula, „Na północ od Kalabrii” Marcina Sautera, „Argentyńską lekcję” Wojciecha Staronia, „Kawałek lata” Marty Minorowicz oraz „Mój dom” w reżyserii Magdaleny Szymków.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: dokufest.com.

 

Marta Sikorska

29.07.2014