Polskie produkcje na prestiżowym wydarzeniu Contenders

Współfinansowane przez PISF filmy „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego wzięły udział w Contenders International wraz z 20 innymi filmami z różnych krajów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Deadline.

Contenders to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez, która rozpoczyna sezon nagród w Stanach Zjednoczonych i jest ważną częścią każdej kampanii oscarowej. Contenders International, które odbyło się po raz pierwszy, jest prezentacją wybranych zagranicznych tytułów, które ubiegają się o Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Polega na rozmowach, które redaktorzy Deadline prowadzą z przedstawicielami różnych produkcji filmowych – reżyserami, aktorami, scenarzystami, kompozytorami, producentami – odsłaniając kulisy powstawania filmów. Są poprzedzone krótkim fragmentem filmu. Contenders International odbyło się w tym roku online i było oglądane przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, gildii i przedstawicieli branży.

Zestawienie wszystkich rozmów z twórcami w ramach Contenders International

11.01.2021