Polskie produkcje nominowane do Prix Europa

Polskie filmy zostały nominowane do nagrody Prix Europa dla najlepszych europejskich produkcji telewizyjnych, radiowych i internetowych w ramach festiwalu mediów, który odbędzie się w dniach 20-27 października w Berlinie. Wśród nich znalazły się również produkcje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF z nominacją do Prix Europa

W kategorii telewizyjnej nominowane zostały produkcje  „Głęboka woda” Magdaleny Łazarkiewicz, Kasi Adamik i Olgi Chajdas, „Change Please” oraz filmy dokumentalne współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Wiera Gran” Marii Zmarz-Koczanowicz i „Lekarze” Tomasza Wolskiego. 

Wiera Gran

„Wiera Gran” to dokument zrealizowany dla Telewizji Polskiej, wyreżyserowany przez Marię Zmarz-Koczanowicz, prodziekan Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Film stara się opowiedzieć na pytanie kim była słynna żydowska pieśniarka przedwojennej Warszawy, po wojnie oskarżona o kolaborację.

Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Lekarze

„Lekarze” to dokument Tomasza Wolskiego, w którym podpatruje codzienną pracę kardiochirurgów, kardiologów oraz torakochirurgów: panującą między nimi hierarchię, konieczność podejmowania ważnych decyzji, borykanie się z ekonomicznymi problemami. Film został wyprodukowany przez firmę Kijora i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Szczegóły na stronie: prix-europa.de.

 

Karolina Kulig

14.09.2012