Polskie projekty na Junior Co-Production Market 2018

Podczas wydarzenia Cinekid w Amsterdamie, w ramach Junior Co-Production Market 2018, wśród rozwijanych projektów pełnometrażowych filmów dla dzieci zostaną zaprezentowane polskie produkcje: „Iga”, „Łowcy przygód i złota komnata” oraz holendersko-polska koprodukcja „Captain Nova”.

„Iga”

Projekt „Iga” („The day I met my superhero”) produkowany jest przez BeGood Films. Scenariusz został napisany przez Ewę Martynkien oraz był rozwijany w programie Kino Dzieci PRO (2. edycja). Producentką projektu jest Magdalena Rychła. Premiera filmu planowana jest w 2021 roku. Projekt został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Łowcy przygód i złota komnata”

Projekt „Łowcy przygód i złota komnata” („The Adventure Hunters”) produkowany jest przez MD4. Autorem scenariusza jest Piotr Rzepka. „Łowcy przygód i złota komnata” są jednym z tytułów rozwijanych w 3. edycji programu Kino Dzieci PRO. Producentką projektu jest Dagmara Piasecka. Projekt został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Junior Co-Production Market 2018

Junior Co-Production Market 2018 odbędzie się w dniach 25-26 października. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych 20 projektów filmowych telewizyjnych (fabularnych i animowanych). Najlepszy projekt zaprezentowany podczas pitchingu ma szansę otrzymać nagrodę Eurimages na rozwój projektu w wysokości 20 tys. euro. 

Więcej informacji: www.cinekid.nl/en/professionals/59


17.08.2018