Polskie projekty na spotkaniu koproducentów w Lipsku

Dwa polskie projekty filmowe: „Deep Love” i „To Sing” wezmą udział w 8. edycji spotkania koproducentów podczas DOK Leipzig. W programie 8th International DOK Leipzig Co-Production Meeting (29-30.10) znajdzie się również animacja z Norwegii, której koproducentem będzie polska firma.

Deep Love

Film dokumentalny Jana P. Matuszyńskiego opowiada o Asi, instruktorce nurkowania, której powołaniem jest praca w wodzie z niepełnosprawnymi. „Deep Love” to także historia jej partnera Janusza, nurka z wieloletnim doświadczeniem, który trzy lata temu przeszedł wylew. Janusz bez swojej pasji nie widzi sensu życia. Wraz ze swoim przyjacielem Arturem planuje wyprawę do jednego z najniebezpieczniejszych dla miłośników nurkowania miejsc – Blue Hole w Dahab. Producentem filmu jest Cor Leonis Production.

To Sing

Drugim filmem jest produkowany przez Arkana Studio obraz „To Sing” Olgi Korotkayi, który zdobył specjalne wyróżnienie na forum pitchingowym Dragon Forum w ramach 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

The Tower

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie projekt animowanego dokumentu „The Tower”, realizowanego przez norweską firmę tenk.tv. Koproducentem obrazu będzie polska firma produkcyjna Studio Se-ma-for. Film będzie historią opowiadającą o losach palestyńskich uchodźców w Libanie.

 

Szczegóły na stronie www.dok-leipzig.de.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Karolina Kulig

18.09.2012