Polskie projekty na Visegrad Animation Forum

Trzy polskie projekty zostaną pokazane podczas tegorocznego Visegrad Animation Forum.

Polscy finaliści

Każdego roku w trakcie Visegrad Animation Forum odbywają się konkursy pitchingów projektów serii animowanych i filmów krótkometrażowych. Do tegorocznego finału dotarły 3 projekty: serii animowanej „Niesamowite przygody zagubionych skarpetek” (reż. Marta Stróżycka), produkcji studia Animapol (Joanna Wendorff-Østergaard) oraz dwa projekty na filmy krótkometrażowe: „Skafander Klingerta” (reż. Artur Wyrzykowski) i „Tulpa” w reżyserii Sławomira Shuty i Tomasza Bochniaka (Studio WJTeam).

Visegrad Animation Forum

Visegrad Animation Forum to platforma współpracy twórców i producentów filmów animowanych z regionu Polski, Czech, Słowacji, Węgier i sąsiadujących państw. Działa jako coroczne forum, podczas którego przedstawiciele powyższych państw wymieniają się informacjami dotyczącymi lokalnych profesjonalistów, działających na ich terenie studiów zajmujących się animacją i możliwości współpracy przy nowopowstających projektach.

W trakcie Forum organizowane są wykłady i warsztaty pozwalające zdobyć wiedzę na temat pitchingu oraz spotkania z przedstawicielami mediów i producentami. Jest to również szansa na pozyskanie partnerów oraz wymianę wiedzy i doświadczeń na temat możliwości dofinansowania swoich projektów.

Polski projekt nagrodzony w Czechach

W 2014 r. podczas pitchingu filmów krótkometrażowych zwyciężył projekt filmu Natalii Brożyńskiej „Doradcy króla Hydropsa”. Pracą nad projektem zajmuje się studio WJTeam. Projekt otrzymał również dofinasowanie PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa”.

Visegrad Animation Forum odbędzie się 3-5 maja 2016 r. w czeskim miasteczku Třeboň podczas festiwalu Anifilm.

Strona www wydarzenia: http://visegradanimation.com/ oraz www.facebook.com/VisegradAnimationForum.

Na podstawie informacji prasowej 

12.04.2016