Polskie projekty na zagranicznych pitchingach

Forum koprodukcyjne When East Meets West przy MFF w Trieście oraz festiwal DocsBarcelona ogłosiły listy uczestników przyszłorocznych spotkań. W obu miejscach projekty swoich filmów zaprezentują Polacy.

„By the Pool” w Trieście

Do udziału w Forum WEMW wybranych zostało 18 projektów z 13 europejskich państw. Organizatorzy zwracali uwagę przede wszystkim na filmy z szansą znalezienia potencjalnych międzynarodowych koproducentów. Polskim projektem wybranym do When East Meets West jest film fabularny „By the Pool”. Jego reżyserem i scenarzystą jest Mikael Lypinski. W Trieście  film reprezentować będzie producentka Gosia Sandecka z Nesesera. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 stycznia 2012 r. Uczestnicy spotkają się ze specjalistami i decydentami z europejskiej branży filmowej. Więcej informacji: www.wemw.it.

„Dybuk” w Barcelonie

Podczas pitchingu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych DocsBarcelona Polskę reprezentować będzie projekt „Dybuk” Krzysztofa Kopczyńskiego. Development tego filmu był współfinansowany przez PISF. W pitchingu weźmie również udział Wiktoria Szymańska, której nowy projekt „Execise of Life” będzie produkowany przez francuską firmę Les Films du Balibari.

Festiwal DocsBarcelona odbędzie się w dniach 31 stycznia – 5 lutego. Więcej informacji: www.docsbarcelona.com.

 

Marta Sikorska

16.12.2011