Polskie scenarzystki na Canneseries

Małgorzata Biedrońska i Agata Koschmieder, reprezentowane przez Match&Spark, zakwalifikowały się na prestiżowe wydarzenie Canneseries.

Polska scenarzystka Małgorzata Biedrońska dostała się do programu rezydencjalnego Canneseries. Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej spędzi 5 tygodni w Cannes w ramach intensywnego stypendium scenariuszowego, podczas którego uczestnicy będą rozwijać projekt serialu dla francuskiego Canal+. Do programu zaproszono tylko 8 scenarzystów z całej Europy. Więcej o tegorocznym programie tutaj.

Z kolei projekt serialu „The Tribe” autorstwa Agaty Koschmieder znalazł się wśród czterech finalistów DRAMA WRITERS’ PITCH In Development w ramach Canneseries.

Tekst polskiej scenarzystki został wybrany spośród ponad tysiąca zgłoszeń a uczestnictwo w Canneseries umożliwi mu uzyskanie dofinansowania na produkcję ze strony francuskiej La Fabrique des Formats.

In Development (Cannes Drama Creative Forum) jest dedykowany rozwojowi i promocji nowych międzynarodowych produkcji. Organizatorem Forum jest MIPTV i Canneseries. Udział w Forum umożliwia przedstawicielom branży zapoznanie się z najciekawszymi międzynarodowymi produkcjami, które są obecnie rozwijane. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-10 kwietnia 2019 roku w Cannes.

Obie scenarzystki reprezentuje Match&Spark.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://canneseries.com/en/

Na podstawie informacji prasowej 


06.03.2019