Polskie średnie metraże w Walencji

Filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zakwalifikowały się do konkursu głównego 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Średniometrażowych La Cabina. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-16 listopada 2015 w Walencji.

5 filmów ze wsparciem PISF w konkursie głównym

Spośród 240 zgłoszonych filmów wyłoniono 24 obrazy, w tym 5 polskich produkcji, które zostaną pokazane w konkursie głównym. W Walencji publiczność zobaczy polskie filmy: „Magma”, reż. Paweł Maślona, „Gry”, reż. Maciej Marczewski, „Flora i Fauna”, reż. Piotr Litwin, „Zabicie ciotki”, reż. Mateusz Głowacki oraz „128 Szczur”, reż. Jakub Pączek. Wszystkie obrazy współfinansowane są przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Cześć z nich powstała w ramach programu „30 minut” realizowanego przez Studio Munka.

La Cabina

Festiwal w Walencji jest międzynarodowym wydarzeniem promującym filmy średniometrażowe. W czasie porannych projekcji odbywają się projekcje filmów dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na festiwalu nie brakuje też pokazów filmów krótkometrażowych i kina niemego. W sekcji Inedits prezentowane są filmy uznanych na świecie reżyserów, które nigdy nie trafiły do szerokiej dystrybucji.

 

Więcej informacji o festiwalu: lacabina.es.

 

Na podstawie informacji prasowej

28.10.2014