Polsko-francuska animacja z szansą na Cezara

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej polsko-francuska animacja „Agnieszka” w reżyserii Izabeli Bartosik-Burkhardt znalazła się wśród 10 filmów preselekcjonowanych do nagrody Francuskiej Akademii Filmowej Cezar 2013 w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany.

Film ze wsparciem PISF

Animacja „Agnieszka” to to opowieść o dziewczynce, na której dzieciństwo padł cień odejścia matki. Autorka w plastyczny sposób ukazuje świat dziecka, które cierpi i rozpaczliwie tęskni za miłością. Historia Agnieszki, jej utraconego dzieciństwa, samotności i ludzkich instynktów, które umożliwią jej w końcu wyjście z izolacji i odnalezienie zagubionego wewnątrz siebie dziecka. Producentami obrazu są: Donten & Lacroix Films, Les Films de l’Arlequin i WFDiF. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Centre National de la Cinématographie et de l’image animée (CNC).

Szansa na Cezara

Polsko-francuska produkcja ma szansę na zdobycie nagrody Francuskiej Akademii Filmowej Cezar 2013 w kategorii Krótkometrażowy Film Animowany. Wraz z 9 innymi animacjami zostanie wydana na specjalnej płycie DVD w kolekcji Cezar 2013, przeznaczonej dla członków Akademii Filmowej we Francji. „Agnieszka” będzie również wyświetlana na specjalnych pokazach we Francji do końca tego roku. Tytuły nominowane do Cezara 2013 poznamy 25 stycznia 2013 roku.

Najlepszy krótkometrażowy debiut w Koszalinie

Animacja Izabeli Bartosik-Burkhardt otrzymała Jantara za najlepszy debiut w kategorii Krótki Metraż na 31. Koszaliński Festiwalu „Młodzi i Film”. Obraz był pokazywany do tej pory na m.in. na takich festiwalach jak Annecy, Anifest, Animamundi czy Mediawave.

 

Więcej informacji na stronie Francuskiej Akademii Filmowej: www.academie-cinema.org.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

09.10.2012