Polsko-francuski konkurs scenariuszowy

Studio Munka i GREC ogłaszają konkurs na scenariusz krótkometrażowego filmu fabularnego, w którym nagrodą będzie realizacja scenariusza w ramach koprodukcji polsko-francuskiej.

Spotkanie

Zadanie konkursowe polega na zgłoszeniu przez reżysera projektu scenariusza filmu w dowolnym gatunku, o metrażu do 25 minut, którego akcja będzie toczyć się we Francji. Tematem scenariusza ma być spotkanie. Warunkiem uczestnictwa w programie jest dobra znajomość języka francuskiego lub angielskiego.

Koprodukcja

Dodatkowo scenariusz powinien być dostosowany do planowanego sposobu realizacji filmu, który zakłada, że w skład ekipy filmowej wchodzą cztery osoby z Polski: reżyser, operator, aktor i asystent producenta. Reszta ekipy i obsady pochodzić będzie z Francji. Osoba zgłaszająca projekt musi być reżyserem przed pełnometrażowym debiutem fabularnym.

 

Zgłoszenie konkursowe (scenariusz i pozostałe elementy zgłoszenia) powinno być w całości sformułowane w języku polskim. Tłumaczeniem wyselekcjonowanych projektów zajmie się Studio Munka.

Zgłoszenie musi zawierać:

  • Scenariusz,
  • Synopsis (ok. 1000 znaków),
  • Eksplikację reżyserską wraz z odniesieniem się do warunków realizacyjnych wynikających z koprodukcji (realizacja zdjęć we Paryżu, z francuską ekipą, z francuskimi aktorami i tylko jednym aktorem z Polski, postprodukcja w Polsce),
  • DVD wcześniej zrealizowanych filmów z napisami francuskimi bądź angielskimi,
  • CV z uwzględnieniem dokonań twórczych,
  • Planowanego polskiego aktora i operatora,
  • Wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Tak skompletowane zgłoszenie należy dostarczyć do biura Studia Munka w trzech kopiach (każdy zestaw w oddzielnych zamykanych i podpisanych teczkach) oraz w wersji elektronicznej (poza filmami) przesłać mailem na adres: WarszawaParyz@sfp.org.pl. Dla zgłoszeń papierowych liczy się data stempla pocztowego. Zgłoszenia elektroniczne muszą być przesłane do godziny 23.59 dnia 24 stycznia 2014.

 

Ostatecznego wyboru zwycięzców konkursu dokona rada artystyczna konkursu, w której skład wejdzie sześć osób – trzech reprezentantów z Polski i trzech z Francji.

 

Organizatorami konkursu są Studio Munka – SFP i G.R.E.C. – (Groupe de Recherches et d’Essais Cinématographiques – Stowarzyszenie poszukiwań i eksperymentów filmowych), które podjęły współpracę mającą na celu koprodukcję dwóch krótkometrażowych filmów.

 

Na podstawie nadesłanej informacji

19.12.2013