Ponad 215 tysięcy widzów na filmie "Za niebieskimi drzwiami"

Współfinansowany przez PISF film „Za niebieskimi drzwiami” obejrzało w kinach już ponad 215 tysięcy widzów. To najchętniej oglądany polski film dla młodych widzów. 

„Za niebieskimi drzwiami”

Film „Za niebieskimi drzwiami” to nowy polski fabularny film dla młodych widzów, oparty na książce Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. To historia 11-letniego Łukasza, którego matka zapadła w śpiączkę na skutek urazu po wypadku samochodowym. Chłopiec zostaje oddany pod opiekę nieznanej mu dotąd ciotki mieszkającej w nadmorskim pensjonacie. Łukasz bardzo tęskni za mamą i nie potrafi się przystosować do nowej sytuacji. Czuje się osamotniony i za wszelką cenę chcę się wyrwać z obcego mu miejsca. Przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi w pensjonacie otwierają portal do innego, baśniowego świata, na pozór bardzo przyjaznego, choć Łukasz szybko się przekona, że tylko do czasu.

Ponad 215 tysięcy widzów

Film „Za niebieskimi drzwiami” wszedł na ekrany polskich kin 4 listopada 2016. Do tej pory obejrzało go 215 213 widzów, co czyni go najchętniej oglądanym polskim filmem dla młodych widzów.

Film został doceniony również na festiwalach filmowych. Jurorzy 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młodego Widza „Ale Kino!” przyznali mu nagrodę za najlepszy debiut „Ale debiut!”. Film został też uhonorowany wyróżnieniem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych „za błyskotliwy debiut w trudnej kategorii aktorskich filmów dla młodego widza” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Najmłodszych „W chmurach”.

Rozmowa z twórcami filmu 

Twórcy filmu zapraszają do udziału w konkursie, który startuje na oficjalnym fan page’u filmu na Facebooku. Do wygrania nie tylko atrakcyjne nagrody i możliwość spotkania z bohaterami i twórcami filmu.

Film ze wsparciem PISF

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizją Polsat, FremantleMedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odra-Film. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając film widzowie wspierają Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Na podstawie informacji prasowej dystrybutora

20.12.2016