Ponad 32 tysiące złotych na rzecz WOŚP

15 stycznia zakończyła się ostatnia koordynowana przez PISF aukcja filmowa w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pośrednictwem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w finale WOŚP reprezentowana była polska branża filmowa.

Epizod w najnowszym filmie Jacka Bromskiego za ponad 13 tysięcy złotych

Za pośrednictwem PISF, polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje już po raz piąty przekazały na Orkiestrę rekwizyty, plakaty i książki z podpisami twórców, zaproszenia na premiery oraz inne cenne pamiątki związane z filmem. Licytacje odbywały się w serwisie WOŚP – Allegro. Zwycięzcy wpłacali pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP, która podczas 24. Finału zbierała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku padł rekord dotychczasowych, koordynowanych przez PISF, aukcji. Niezwykłą możliwość zagrania epizodu w najnowszym filmie prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Jacka Bromskiego wylicytowano za ponad 13 tysięcy złotych.

W sumie w 58 aukcjach udało się zebrać 32 724,50 zł. Za najwyższe stawki wylicytowane zostały:

  1. Epizod w najnowszym filmie Jacka Bromskiego – 13 100 zł
  2. Walizka planowa Wojciecha Smarzowskiego – 5 036 zł
  3. Krzesło reżyserskie z podpisem Agnieszki Holland – 2 025 zł
  4. „Pakt” – plakat z autografem Magdaleny Cieleckiej – 1 200 zł
  5. Motor – rekwizyt z filmu „Czerwony Pająk” – 980 zł
  6. Komiks „Valerian” z dedykacją od Luca Bessona – 825 zł
  7. Sukienka Agaty Buzek – projekt Izabeli Łapińskiej – 720 zł
  8. Leżak z wizerunkiem Romana Polańskiego i album – 540 zł
  9. Podwójne zaproszenie na premierę „Excentryków” – 530 zł
  10. Projekt kostiumu Doroty Roqueplo dla Jakuba Gierszała – 510 zł

Licytacje

Na aukcjach wylicytowane zostały także między innymi: akredytacje na 56. Krakowski Festiwal Filmowy oraz PKO Off Camera, plakaty z podpisami twórców do filmów: „Czerwony pająk”, „Obce Niebo”, „Kebab i Horoskop”, „Mały książę”, „Król życia”, „Proszę słonia”, fotosy z autografami: Pawła Pawlikowskiego, Wojciecha Staronia, twórców filmu „Noce i dnie” oraz aktorów serialu „Klan”, dwa albumy z autografem  Andrzeja Wajdy, zestawy filmowe: „Karbala”, „Bogowie”, „Wojna polsko-ruska”, „Historia kina polskiego”, „Solidarność według kobiet”, zestawy od Janusza Zaorskiego, Studia Munka, Next Film, Kino Świat oraz Szkoły Wajdy i Wajda Studio, album „1920 Bitwa Warszawska” z autografami, a także filmy i koszulki.

Darczyńcy

Polski Instytut Sztuki Filmowej serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom: Jackowi Bromskiemu i Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, Wojciechowi Smarzowskiemu, Agnieszce Holland, Magdalenie Cieleckiej, Agacie Buzek, Jakubowi Gierszałowi, Januszowi Zaorskiemu, Andrzejowi Halińskiemu, Marcie Dzido i Piotrowi Śliwowskiemu, Pawłowi Pawlikowskiemu, Wojciechowi Staroniowi, Tadeuszowi Lubelskiemu, dystrybutorom: Next Film i Kino Świat, Muzeum Kinematografii w Łodzi, organizatorom Krakowskiego Festiwalu Filmowego, PKO Off Camera oraz Cropp Kultowe, producentom: Mental Disorder 4, Newborn, TAKFILM, Film Media S.A., Studiu Miniatur Filmowych, Studiu Munka, Szkole Wajdy i Wajda Studio, fanklubowi Jadwigi Barańskiej oraz producentom serialu „Klan”.

Blisko 130 tysięcy złotych od filmowców

Akcja zbiórki filmowych darów na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbyła się po raz piąty. Przez pięć lat, w prowadzonych przez PISF aukcjach, udało się zebrać blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51).

Zbiórkę koordynowała Kalina Cybulska:

mail: kalina.cybulska@pisf.pl

tel. 695 363 354

18.01.2016