„Powidoki” na Festival do Rio

Najnowszy film Andrzeja Wajdy „Powidoki” zostanie pokazany w sekcji „Mistrzowie” podczas największego festiwalu Ameryki Południowej: Festival do Rio, który odbędzie się w Rio de Janeiro w dniach 6-16 października 2016 r.

Festival do Rio

Festiwal w Rio od lat jest głównym oknem na świat filmowców z Ameryki Południowej i jednocześnie miejscem pokazów premierowych najlepszych filmów, powstałych na kontynencie. Festival do Rio co roku zaprasza najwybitniejsze postaci kina światowego – w poprzednich latach gośćmi imprezy byli m.in. Carlos Saura, Guillermo del Toro, czy Hal Hartley. Festiwal prezentuje w programie ponad 250 filmów, przyciągających rokrocznie dziesiątki tysięcy widzów, organizuje liczne spotkania i konferencje branżowe, oraz prowadzi największe na kontynencie targi produkcji filmowych. W zeszłym roku również w sekcji „Mistrzowie” prezentowano obraz Jerzego Skolimowskiego „11 minut”. „Powidoki” zostaną zaprezentowane południowoamerykańskiej publiczności tuż po światowej premierze filmu na festiwalu w Toronto. Do polskich kin „Powidoki” trafią 13 stycznia 2017 r.

„Powidoki”

Głównym bohaterem filmu jest Władysław Strzemiński, wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. „Powidoki” to opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: festivaldorio.com.br.

Na podstawie informacji prasowej

27.09.2016