Powstaje „Matka Teresa od kotów"

Debiut Pawła Sali będzie opowiadał historię zabójstwa matki przez dwóch synów. Fabuła przedstawia okres dwunastu miesięcy przed aresztowaniem i czas śledztwa, aż do zatrzymania chłopców przez policję.

 

Jak zapowiada Paweł Sala, film nie będzie się koncentrował na wątku sensacyjnym, ale psychologicznym, pokazując atmosferę domu rodzinnego i środowisko, w którym żyła rodzina.

Trwają zdjęcia do filmu na warszawskiej Pradze. „Nie będzie epatowania okrucieństwem, ani dosłowności, ale i tak będziemy momentami opowiadać językiem kina sensacyjnego” – mówił na konferencji prasowej Sławomir Rogowski, producent obrazu.

W filmie grają Ewa Skibińska, Mariusz Bonaszewski, Ewa Szykulska, a w rolach synów młodzi aktorzy: Filip Garbacz, który odebrał właśnie nagrodę aktorską na festiwalu w Karolowych Warach, i Mateusz Kościukiewicz. Zdjęcia do filmu robi Mikołaj Łebkowski.

Premiera planowana jest na 2010 r. Producentem filmu jest Zespół Filmowy Rozwój, koproducentami firmy Delord i Syrena Films oraz reżyser Paweł Sala. Obraz otrzymał dotację PISF.

 

16.07.2009